ANNE ILE KıZı ASANSöRDE öLü BULUNMUşTU! ÖN OTOPSI RAPORU çıKTı!

Anne ile kızı asansörde ölü bulunmuştu! Ön otopsi raporu çıktı!

Manisanın Salihli ilçesinde oturdukları binanın asansöründe ölü bulunan Devrim Güler (48) ile kızı Doğa Etyemezin (18) yapılan ön otopsilerinde telle boğuldukları ortaya çıktı.

DHAda yer alan habere göre olayın şüphelisi olarak Ankarada yakalanıp, Salihli İlçe Emniyet Müdürlüğüne teslim edilen alt komşuları Atalay Yüksel (57), suçunu itiraf etti.

Yüksel, "Telle boğdum, cesetlerini asansöre koyup 4üncü kata gönderdim" dedi. Cinayet şüphelisi Yüksel, adliyeye sevk edildi. Katil zanlısı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olay, Kocaçeşme Mahallesi 63 Sokaktaki apartmanda meydana geldi. Binada oturanlar, dün saat 08.00 sıralarında apartmanda oturan Devrim Güler ile kızı Doğa Etyemezi asansörde hareketsiz buldu. İhbarla adrese polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Yapılan incelemede, anne ile kızının hayatını kaybettiği belirlendi. 2si ilk eşinden olan 3 çocuk annesi Devrim Güler ile kızının cenazesi, Salihli Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

14 Kasımda 18 yaşına girdiği belirtilen lise eğitimi gören Doğa Etyemezin başarılı bir öğrenci olduğu ve avukat olmak istediği öğrenildi.

Anne -kızın İzmir Adli Tıp Kurumundaki ön otopsilerinde telle boğularak öldürüldükleri ortaya çıktı. Devrim Güler (48) ile üniversiteye hazırlanan kızı Doğa Etyemezin Adi Tıptaki otopsinin ardından yakınlarına teslim edilen cenazeleri, bugün öğle Kocaçeşme Camisinde kılınan cenaze namazını ardından Karaağaç Mezarlığında yan yana toprağa verildi. Cenazede gözyaşları sel oldu.

SUÇUNU İTİRAF ETTİ

Soruşturma kapsamında polis, şüpheli olarak dün sabah uçak ile Ankaraya giden alt komşuları Atalay Yükseli gözaltına aldı. Çiftçilik yapan Yüksel, Manisanın Salihli ilçesine getirildi. Yüksel, Salihli İlçe Emniyet Müdürlüğündeki sorgusunda suçunu itiraf etti.

İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Yüksel, savcılıktaki ifadesinde, Devrim Güler ile sevgili olmak istediğini belirterek, "Ancak bundan kızı Doğa Etyemez haberdar oldu. Bunun üzerine evlerine çıktım. Tartışma çıktı. Doğayı telle boğarak öldürdüm. Bu olay 01.30 sırlarında yaşandı. Bu arada evde bekledim.

ÖNCE DOĞAYI SONRA ANNESİNİ KATLETMİŞ

Yaklaşık 2 saat sonra Devrim Güler eve geldi. Sonra onu da telle boğarak öldürdüm. Olay apartmanın ikinci katında yaşandı. Olaydan sonra her ikisinin de cesedini asansöre koydum ve asansörü 4üncü kata gönderdim. Sonra sabah bilet alarak trenle önce İzmire, ardından yine bilet alarak uçakla Ankaraya gittim" dediği öğrenildi.

ANNE KIZ TOPRAĞA VERİLDİ

Katil zanlısının önce trenle İzmire, oradan uçakla Ankaraya gittiğini söylediği kaydedildi. Öldürülen Devrim Güler ile kızı Doğa Etyemez için, Salihlideki Kocaçeşme Camiinde tören düzenlendi.

YAKINLARI SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

Törenin ardından cenazeler, Karaağaç Mezarlığında toprağa verildi. Cenaze töreninde bazı aile üyeleri, sinir krizi geçirdi.

#mansethaberresim#3638366#

2023-11-20T04:58:37Z dg43tfdfdgfd