BAşKENTTE SAğANAK ALARMı! ABBDE TüM IZINLER KALDıRıLDı

Başkentte sağanak alarmı! ABBde tüm izinler kaldırıldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Yapılan son değerlendirmelere göre bugün öğle saatlerinden itibaren İç Ege (İzmir, Aydın ve Muğla illerinin iç kesimleri, Manisa, Afyonkarahisar, Uşak, Kütahya, Denizli), İç Anadolunun batısı (Ankara, Konya , Çankırı ve Eskişehirin doğusu), Batı Karadenizin iç kesimlerinde (Bolu, Karabük, Kastamonu, Sinopun iç kesimleri ve Çorum) aralıklı ve yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anından kuvvetli rüzgar, dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" ifadeleri kullanıldı.

"TÜM İZİNLER KALDIRILDI"

Bu açıklamanın ardında Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesabından bir paylaşım yapıldı. Açıklamada, "Bugün Ankarada aynı anda afet düzeyinde yağışlar beklenmektedir. Belediyemizde ilgili ekiplerin tüm izinleri kaldırılmıştır."

BAZI ALT GEÇİTLER SULAR ALTINDA KALDI

Ankara Valiliği, "İlimizde son saatlerde meydana gelen yağış nedeniyle bazı alt geçitlerde ve işyerlerinde su baskınları yaşanmış olup; ekipler tarafından hızla müdahale edilmektedir. Şu ana kadar herhangi bir can ve ciddî mal kaybına dair bir bilgi intikal etmemiştir." açıklamasında bulundu.

ETKİNLİK ÇADIRINDA ÇÖKME MEYDANA GELDİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) genel merkezi ön bahçesinde yemek ve etkinlik için kurulan çadırın bir bölümü çöktü. Çökme nedeniyle o sırada etkinliği izleyenlerden bazıları hafif yaralandı.

Çankaya ve Altındağ ilçelerinde etkili olan sağanak nedeniyle de cadde ve sokaklar suyla doldu. Araçlar, yollarda güçlükle ilerledi. Bazı sürücüler ise araçlarıyla yolda kaldı. Kazım Karabekir Caddesindeki alt geçitte otomobilde mahsur kalan sürücü, belediye ekiplerince kurtarıldı. Sıhhiyede de ev ve iş yerlerini su bastı. Vatandaşlar dükkanlarındaki suyu tahliye etmek ve tıkanan mazgalları temizlemek için seferber oldu.

SİNCANDA HORTUM

Sincan ilçesindeki Belören Dağı mevkisinde ise hortum oluştu. Kısa süreli etkili olan hortum, bölgedeki vatandaşlar tarafından cep telefonuyla görüntülendi.

MANSUR YAVAŞTAN AÇIKLAMA

Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, beklenen kuvvetli yağış nedeniyle 1252 araç ve 3 bin 392 personelle teyakkuz halinde olduklarını bildirdi.

Fotoğraflar: AA

2023-05-30T09:54:16Z dg43tfdfdgfd