KAYSERI'DE SKANDAL GöRüNTü: TESPIT EDILIP GöZALTıNA ALıNDı

Sosyal medyada bir kız çocuğunun alkollü düğün ortamındaki görüntüsü tepkilere neden olmuştu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamada görüntüleri paylaşan şahsın gözaltına alındığı ve görüntülerde yer alan, kimliği tespit edilen şahıslarla ilgili kolluk kuvvetleri tarafından işlem yapıldığı ifade edildi.

Bakanlık tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

Bazı sosyal medya hesaplarından bir kız çocuğunun masa üzerinde oynatılmasına ilişkin paylaşılan görüntülerle ilgili olarak aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur.

Görüntünün 29 Mayıs Pazartesi günü bazı sosyal medya hesaplarında paylaşılmasının ardından Bakanlık birimlerimiz harekete geçmiş, Kayseri İl Müdürlüğümüz aracılığıyla Emniyet ve Jandarma birimleri konudan haberdar edilmiştir.

GÖRÜNTÜYÜ PAYLAŞAN KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Yapılan çalışmalar sonucunda düğün sahibinin cezaevinde bulunduğu, paylaşımı yaptığı tespit edilen byburak3858 isimli tiktok kullanıcısının Burak Çakmak isimli şahıs olduğu anlaşılmıştır. Şahıs, kolluk tarafından kısa sürede yakalanarak gözaltına alınmış olup hakkındaki adli ve idari tahkikat sürmektedir. Görüntülerde yer alan ve kimliği tespit edilen şahıslarla ilgili de yine kolluk kuvvetleri tarafından işlem yapılmaktadır.

Çocuklarımızın ruhsal ve psikolojik gelişmelerini olumsuz etkileyeceğinden, paylaşılan görüntünün erişiminin engellenmesi için yasal başvurular yapılmış ve şüpheliler hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur.

Görüntüdeki çocuğumuzun kimlik tespiti çalışmaları devam etmektedir.

 

2023-05-30T12:24:29Z dg43tfdfdgfd