EGE ÜNIVERSITESI 30 ÖğRETIM ÜYESI ALıMı YAPACAğıNı DUYURDU!

Öğretim Üyesi Alımı İçin Başvuru Şartları Neler?

Ege Üniversitesi bünyesine, yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yönergesi” hükümlerine göre Öğretim Üyesi alınacaktır.

Adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir.

Ege Üniversitenin Öğretim Üyesi kadrolarına başvurular https://apas.ege.edu.tr web adresi üzerinden elektronik olarak alınacaktır.

Adaylar, son altı ay içinde çekilmiş bir adet fotoğraf, kimlik belgesi, e-Devlet üzerinden alınan lisans, yüksek lisans, doktora mezun belgeleri ile doçentlik belgesi, yabancı dil sınav sonuç belgesi, erkek adaylar için askerlik durum belgesi (terhis, tecil veya muaf olduğunu belirten belge), özgeçmiş ve eserler listesi, akademik etkinlik formu, başlıca araştırma eseri ve bilimsel eserlerinden oluşan dosyalarını tarayarak https://apas.ege.edu.tr üzerinden yüklemesi gerekmektedir.

Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) e-Devlet üzerinden alacakları “HİTAP Hizmet Belgesini” müracaatlarına eklemeleri gerekmektedir.

E- Devletten alınan karekodlu tüm belgeler geçerlidir.

Hizmet Belgesi Üniversitemiz dışından başvuracak olanlar için gerekmektedir.

Yabancı ülkelerden alınan mezuniyet belgelerinin Yükseköğretim Kurulu yahut Üniversitelerarası Kurul tarafından denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

Yabancı Dil ağırlıklı eğitim yapan birimlerimiz için Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelikteki genel şartları sağlamaları gerekmektedir.

Başvuru süresi ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 20 gündür. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

İdare gerekli gördüğü taktirde “İlanın” her aşamasını iptal etme hakkına sahiptir.

Başvuru İşlemleri ve Nereye Yapılacak?

Ege Üniversitesi bünyesine katılarak istihdam sağlamak isteyen adaylar başvurularını 9-28 Temmuz 2024 tarihleri arasında yapması gerekmektedir. Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi Başvuru Koşullarına https://personeldb.ege.edu.tr adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ege Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayınlanan 20 öğretim üyesi alımı ile ilgili daha kapsamlı bilgileri aşağıda belirtilen link üzerinden ulaşabilirsiniz

İlan Kılavuz: https://kamuilan.sbb.gov.tr/

2024-07-10T10:53:06Z dg43tfdfdgfd